Londra’da Görülecek Yerler: Buckingham Sarayı

İngiltere'de Hayat Editorz 15.002 kez
sponsorlu reklam

Londra’da Görülecek Yerler: Buckingham Sarayı

Londra rehberinize kaldığımız yerden devam ediyor, şehir içerisinde görülecek yerler hakkında birkaç tüyo vererek seyehatlerinizi zenginleştirmeye çalışıyoruz. Bu yazımızda da İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 1952 yılından bu yana yaşadığı Buckinham Sarayı hakkında bilgiler vererek Kraliyet ailesinin merak edilen yaşam stili hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

 

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliyet ailesine mensup düzenlenen birçok organizasyon ve etkinliğe ev sahibi yapmaktadır. Hafta içi olarak aile mensuplarının konaklama merkezi olan Saray, hafta sonları ise bahsettiğimiz organizasyonların düzenlenmesine olanak sağlamaktadır.

 

1703 yılında inşa edilen Buckingham Sarayı, Londra’nın kalbi olarak görülmekte ve yıl içerisine milyonlarca ziyaretçiye misafirperverlik gerçekleştirmektedir. Sarayın bahçesi, İngiltere içerisinde bulunan özel mülkler arasında en büyük olma unvanını inşa edildiği tarihten bu yana korumaktadır.

 

Güneşli bir Londra günü seyehatinizi ilk olarak Buckingham Sarayından başlamanızı tavsiye etmekteyiz. Yıl içerisinde birçok turist, sadece bu sarayı görmek amacı ile Londra merkezine gelmekte ve Saray içerisinde keşiflere çıkmaktadır. Özellikle de muhafız birliklerinin görev teslim ve değişim gösterileri, birçok kişi tarafından ilgi ile izlenmektedir.  Ülkemizden birçok kişi, vize alabilmeleri durumunda Londra’nın eşsiz güzelliklerini ve özellikle kraliyet ailesinin eşsiz gücünü yakından görebilme fırsatı yakalayabilirler.

Daha önceki yazılarımızda İngiltere vizesi hakkında bilgiler vermiş, vize alımı konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda ön bilgilerde bulunmuştuk. İngiltere vizesi alabilme konusunda en şanslı kesim olan öğrenciler, kısa süre içerisinde vize işlemlerini tamamlayarak bu ihtişamlı şehri tanıma fırsatına sahip olabilirler.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Editorz}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir