İngiltere Oxford’u Geziyoruz

İngiltere'de Hayat editor 32.073 kez
sponsorlu reklam

Oxford İngiltere’de bulunan tarihi açıdan oldukça önemli. İngiltere’de Oxford’u geziyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yer olduğunu bilin. Bünyesinde dünyanın en köklü ve kaliteli olan Oxford Üniversite’sini barındırmaktadır. İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan şehir, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Üniversite öğrencilerine ev sahipliği yaparak uzun yıllardır  öğrenci şehri olma özelliğini korumaktadır. Oxford Üniversitesi dünyanın dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin varlığı ile oldukça büyük kozmopolit ve kültürel bir mirasa sahip olmuştur. Oxford’un nüfusu 150,000 civarındadır. Oxford şehrinin tarihi 8. yüzyıla kadar uzanırken, Oxford Üniversitesi’nin tarihi değeri,mimarisi,önemli kolejleri ve kültürel miras bütünlüğü ile birlikte turistler tarafından çok fazla ziyaret edilen bir cazibe merkezidir.İngiltere Oxford’u geziyorsanız işte ilginizi çekebilecek birkaç yer önerisi;

Oxford’ da Bulunan Önemli Mekanlar

Oxford’un en önemli mimari eserleri ve tarihi açıdan büyük olan binası Oxford Üniversitedi. Dünya üzerinde bulunan en önemli Üniversite’ler den birisidir. Oxford Üniversite’si bünyesinde alanında uzman ve profesyonel akedemisyenler ve profesörler bulundurmaktadır. Mimari açıdan gezilip görülmeye değer bir Üniversite’dir.

Oxford Şehir Merkezi

Oxford şehir merkezi olağanüstü manzaraya sahip bir şehirdir. Turistlerin yanında tüketiciler tarafında fazlasıyla ziyaret edilmektedir. Westagate Alışveriş Merkezi şehrin merkezinde bulunur ve görülmeye değer. İçerisinde ve çevresinde pek çok ünlü markanın ürünlerini bulabilisiniz.

Blackwell Kitapevi

Kitapseverler için kesinlikle gitmlerini önerdiğimiz Blackwell Kitapevi. Turist çeken çok popüler bir yerdir. Kitapseverlerin giridiği anca cazibesine kapılacağına hiç şüphemiz yok. Bu kitapevinde Avrupada’ki en büyük oda olan Norrington Odasını ziyaret edebilir, kitapların içinde kaybolabilirsiniz. Odanın alanı yaklaşık olarak 930 m2’dir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir