En Çok İzlenen Yabancı Diziler

Hayata Dair Londra 13.075 kez
sponsorlu reklam

Yabancı diziler son zamanlarda ülkemizde netflix ve benzeri platformlar sayesinde ciddi izleyici kitlelerine ulaştı. İnternet üzerinden de izlenebilen yabancı diziler olduğu gibi telif hakkı içeren yabancı dizilerde mevcut bu nedenle yabancı dizi severler netflix, digiturk ve benzeri platformlara üye olmak durumunda kalabiliyor. Bu makalemizde en çok izlenen yabancı dizileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

En Çok Seyredilen Yabancı Diziler

en popüler yabancı diziler

en çok izlenen yabancı diziler

The Big Bang Theory

Bölümleri ortalama 18 milyon izlenmiş olan The Big Bang Theory 12.sezonu ile final yapmaya hazırlanıyor. Henüz izlememiş olanlar varsa çok şey kaçırmış koşup izlesin diyoruz.  Dizinin konusuna gelince Sheldon duygularla pek arası olmayan dahi bir teorik fizikçi, yine kendisi gibi çok zeki bir deneysel fizikçi Leonard ile aynı evde yaşamaktadır. Bir gün karşı dairelerine Penny adında güzel ve sarışın bir genç kadın taşınır ve olaylar gelişir. Zamanla dizi kadrosu kalabalıklaşmaya başlasa da ana olarak beş karakter etrafında dönen dizide Yahudi bir mühendis olan Howard ve Hintli bir astrofizikçi ola Rajesh, Leonard ve Sheldon ile birlikte Caltech’te akademisyen olarak çalışmaktadır.

Breaking Bad

Dizi pek çok kişi tarafında sevilerek izlenirken IMDB puanı da 10 üzerinden 9,5. Konuya gelecek olursak Başroldeki Bryan Cranston Walter White karakterini canlandırmaktadır. White, akciğer kanseri teşhisi konulmuş bir kimya öğretmenidir. Ölümünden sonra ailesinin maddi bir sorunla karşılaşmaması adına uyuşturucu laboratuvarı kurarak satış yapmaya başlar. 5 sezon süren dizi her sezonunda nefes kesti.

Criminal Minds

13 sezondur yayınlanan Criminal Minds yayınlandığı günden itibaren izleyiciyi ekranları başına kilitliyor. FBI bünyesinde açılan Davranış Analizleri Birimi’nde çalışan ve psikoloji ile suçları çözmeye çalışan bir profil birimidir. Bu nedenle psikoloji ile ilgilenen ve okuyanların çok sık tercih ettiği bir dizi olan Criminal Minds’ın IMDB puanı ise 8,1. Dizinin Beyond Borders ve Criminal Minds Kore versiyonları bulunmaktadır.

Thirteen Reasons Why

Bir Netflix dizisi olan 13 Reasons Why şu anlık iki sezon sürdü. Dizi Hannah adlı bir lise öğrencisinin intihar etmesi ve ardında tüm okula sırayla dinletilmesi için bıraktığı 13 kaset ile başlıyor. Biz ise başrol olan Clay Jensen’ın eline ulaştığı andan itibaren dizinin içine giriyoruz. Tabi kasetler dinlendikçe olaylar karışmaya başlıyor. Her ne kadar senaryosu nedeniyle forum ve sitelerde gençlik dizisi olarak geçse de yetişkinlerin özellikle de ergenlik çağında çocukları olan aileler, öğretmenler ve psikologlar tarafından izlenmesi gereken bir dizi. Jay Asher’ın aynı adlı romanından uyarlama olan dizinin başrollerini ise  Clay Jensen adındaki karakteri canlandıran Dylan Minnette ve Hannah karakteri ile Katherine Langford paylaşıyor. IMDB puanı ise 8,1.

Ayrıca son dönemde uzakdoğu dizileri de ülkemizde oldukça popüler. Öyle ki bir çok Kore Dizisi ülkemize uyarlanarak izleyicilerle buluşmaya başladı. Buna son örnek ise elimi bırakma adlı dizi oldu. Başrollerini Alina Boz ile Alp Navruz’un paylaştığı elimi bırakma adlı dizi Kore dizisinden uyarlanma. Ülkemize uyarlanarak düzenlenen elimi bırakma dizisi reyting rekorları kırıyor. Yani Kore ile dizi sektöründe bir alışverişimiz mevcut. Bu sebeple de Kore dizileri ülkemizde oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahip. Yine Tayland dizileri de son dönemde oldukça popüler hale gelmeye başladı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

    Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

{Londra}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir